Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Oferty pracy

ŚWIETLICA TERAPEUTYCZNA IKAR
PRZY  STOWARZYSZENIU
NA RZECZ INTEGRACJI

ADRES:

ul. Bujaka 15, 30-611 Kraków

OPIS PRACY:

Świetlica Terapeutyczna IKAR przede wszystkim kieruje pomoc do dzieci i młodzieży z problemami szkolnymi (bowiem takie są oczekiwania podopiecznych i ich rodzin),  dlatego potrzebujemy studentów do pomocy w nauce z poszczególnych przedmiotów.

CZAS PRACY WOLONTARIUSZY:

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 15 do 18. Potrzebujemy wolontariuszy na stałe godziny. Jeśli udałoby się utworzyć stały grafik wolontariuszy na konkretną pomoc (jaka godzina, jaki przedmiot) moglibyśmy skierować Państwa pomoc do najbardziej potrzebujących. (preferowany język polski, matematyka, fizyka, biologia, geografia, chemia, historia, języki obce).

SPECJALNE WYMAGANIA:

Nasza działalność opiera się na wzajemnej pomocy wśród wychowanków, tzn. uczniowie radzący sobie lepiej w nauce pomagają odrabiać lekcje słabszym jednak potrzebni są nam fachowcy do wyrównywania zaległości w nauce, a takimi są studenci konkretnych kierunków studiów.

DODATKOWE WYMAGANIA:

Skierowanie z instytucji skupiającej wolontariuszy, na tej podstawie placówka zawiera umowę na konkretne zadania, gwarantuje ubezpieczenie OC oraz dla zainteresowanych wydaję zaświadczenia o zrealizowaniu zadań zawartych w umowie.

DODATKOWE INFORMACJE:

Cele realizowane w placówce to:

1. Objęcie opieką  psychoprofilaktyczną 30 wychowanków dziennie w wieku od 6 lat do 18 lat  – (w tym dzieci i młodzieży  z ograniczoną sprawnością zdrowotną i społeczną, nie więcej niż  20% wszystkich przyjętych wychowanków).

2. Szerokie oddziaływanie wychowawcze i edukacyjne na dziecko, a poprzez to kształtowanie jego osobowości oraz rozwijanie zdolności i umiejętności społecznych.

3. Wspieranie rodziny w sprawowaniu jej podstawowych funkcji poprzez podejmowanie działań w najbliższym środowisku lokalnym dziecka oraz zapewnienia pomocy rodzinie i  dzieciom sprawiającym problemy wychowawcze, zagrożonym demoralizacją, przestępczością lub uzależnieniami.

4. Zacieśnianie współpracy z innymi podmiotami.

 

 

 

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

IMIENIA   W. GODYNIA

ADRES:

ul. Sołtysowska 13 d, 31-589 Kraków (dzielnica Nowa Huta)

OPIS PRACY WOLONTARIUSZA:

Wolontariuszom proponujemy pomoc w organizacji czasu wolnego mieszkańców, np.:

- pomoc pracownikom w organizowaniu obchodów świąt, rocznic i imprez okolicznościowych;

- organizowanie zajęć w DPS – np. pogadanki o historii, wiedzy o społeczeństwie, organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi, innymi seniorami;

- własne pomysły na spędzanie czasu dla mieszkańców.

CZAS PRACY WOLONTARIUSZY:

Szczególnie zależy nam na pomocy w godzinach popołudniowych.

UWAGI:

W DPS  mieszka liczna grupa repatriantów z Kazachstanu, co może dać pole do działań osobom z nowymi pomysłami, które mogą pomóc w procesie adaptacji mieszkańców i zapełnieniu ich wolnego czasu.

KILKA SŁÓW O PLACÓWCE:

W ośrodku prowadzona jest terapia zajęciowa, której głównym celem jest pomoc w aktywnym wykorzystywaniu wolnego czasu oraz rozwijanie zainteresowań.
Terapia prowadzona jest w różnych formach, poprzez proste czynności codzienne (dbanie oporządek w pokojach oraz o higienę osobistą), organizowanie zajęć z języka polskiego, zajęć muzycznych oraz prowadzenie zajęć według zainteresowań mieszkańców. W pracowni terapii zajęciowej prowadzone są zajęcia plastyczne, krawiecko-dziewiarskie, gospodarstwa domowego i ogrodnicze. W ramach terapii organizowane są wycieczki i wyjścia tematyczne, zwiedzanie Krakowa i wyjazdy poza miasto. Organizowane są również zabawy i imprezy okolicznościowe a w okresie sprzyjającym ogniska na świeżym powietrzu, które umożliwiają mieszkańcom wspólne spędzenie czasu. Tradycją stało się organizowanie Pikników Majowych, na które zapraszani są również mieszkańcy innych Domów Pomocy Społecznej.

DODATKOWE INFROMACJE:

www.dps-krakow.webpark.pl

 

 

FUNDACJA   MAM   MARZENIE

ADRES:

ul. Św. Krzyża 7, 31 – 028 Kraków (rynek)

DO JAKICH FUNKCJI POTRZEBNI SĄ WOLONTARIUSZE?

- spotkania z chorymi dziećmi (najczęściej na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu i innych, bądź spotkania w domach dzieci),

- poznawanie i spełnianie marzeń podopiecznych fundacji;

- pozyskiwanie funduszy na działalność fundacji, kontakt ze sponsorami;

-pomoc w prezentacji fundacji;

- kontakt z mediami;

- prace biurowe;

- organizacja akcji charytatywnych;

- dyżury wolontariuszy w biurze fundacji oraz inne.

OPIS PRACY WOLONTARIUSZA:

Fundacja powstała w celu niezwykłym – po to by spełniać marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Co tydzień odbywają się spotkania wolontariuszy oddziału krakowskiego. Rozmawiamy wtedy o marzycielach: o marzeniach spełnionych, o tych co dopiero przed nami, o planowanych akcjach fundraisingowych i akcjach charytatywnych.

Zawsze wtedy prezentujemy też nowe zgłoszenia  dzieci. Opowiadamy o nowym podopiecznym, o chorobie, kilka słów o Rodzinie. Wtedy też na pierwsze spotkanie zgłaszają się wolontariusze chętni pójść do dziecka z wizytą i poznać jego marzenie.  Rozmawiamy wtedy o samych miłych sprawach, staramy się nie zajmować chorobą.. A potem nadchodzi czas na najważniejsze pytanie: „Jakie jest Twoje najskrytsze marzenie, które możemy spełnić”. Dzielimy marzenia na cztery kategorie:

- ćoś dostać

- spotkać się z Kimś

- stać się Kimś

- wyjechać w podróż do…

A po uzyskaniu odpowiedzi i otrzymaniu zgody na dane marzenie od lekarza prowadzącego dziecka rozpoczynamy proces spełniania marzenia. A te działania zależą już od inwencji i pomysłowości wolontariuszy.

CZAS PRACY WOLONTARIUSZY:

wedle preferencji (sporo dzieje się w weekendy)

SPECJALNE WYMAGANIA:

Wymaganymi cechami są: chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, zwłaszcza  dziecku i jego rodzinie w trudnym czasie ciężkiej choroby oraz odpowiedzialność za podejmowane działania

DODATKOWE INFORMACJE:

www.mammarzenie.org

 

 

 

POLSKIE      STOWARZYSZENIE
PSYCHOLOGÓW     PRAKTYKÓW

ADRES:

Ul. Basztowa 15, Kraków

DO JAKICH FUNKCJI POTRZEBNI SĄ WOLONTARIUSZE?

pomoc w organizacji pracy biura

OPIS PRACY:

prace administracyjne

CZAS PRACY WOLONTARIUSZY:

środa, czwartek

SPECJALNE WYMAGANIA:

obsługa komputera

WIĘCEJ INFORMACJI:

Polskie Stowarzyszenie Psychologów Praktyków jest niezależną ogólnopolską organizacją pozarządową non – profit istniejącą od 1991 roku. Od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego. Celem PSPP jest : „rozwijanie, popularyzowanie i prowadzenie praktycznej działalności psychologicznej z dbałością o to, by działania te służyły ludziom pomocą w życiu i zachowaniu zdrowia”.

DODATKOWE INFORMACJE:

www.pspp.pl

UWAGI:

wolontariuszom dajemy możliwość uczestniczenia w warsztatach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Psychologów Praktyków

 

 

 

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY
CHSON „OGNISKO”

ADRES:

ul. Prądnicka 10, Kraków

OPIS PRACY WOLONTARIUSZA:

W placówce funkcjonują WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ które oferują aktywność z obszaru rehabilitacji społecznej i zawodowej osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnikami warsztatu są osoby, które ukończyły 16 rok życia, z niepełnosprawnością intelektualną, posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do uczestnictwa w terapii zajęciowej. Zajęcia prowadzone są w pięciu pracowniach oraz podczas zajęć dodatkowych. Pracownie: techniczna, sztuki użytkowej, gospodarstwa domowego, komputerowa, zleceń. Istnieją też zajęcia dodatkowe: m.in.: zajęcia taneczne, basen, ścianka wspinaczkowa, zajęcia popołudniowe: nauka języka angielskiego, kącik ogrodniczy, malarstwo, klub video/foto, zajęcia multimedialne i internetowe.

Praca wolontariusza polegać będzie na asystowanie dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną, czasem również sprzężoną z niepełnosprawnością ruchową w czasie terapii zajęciowej (forma i tematyka zajęć jest dokładnie zaplanowana przez pracownika ośrodka), są to np. zajęcia plastyczne, komputerowe, poligraficzne; w niektórych miesiącach poszukujemy także osób do towarzyszenia w czasie zajęć na basenie – asystowanie uczestnikowi w czasie ćwiczeń w wodzie oraz do wspierania grupy w czasie zajęć muzycznych – gra na gitarze, śpiew, elementy rytmiki.

CZAS PRACY WOLONTARIUSZY:

od poniedziałku do piątku, zazwyczaj w godz. 10:00 – 11:45 i 12:30 – 14:00

(uściślenie godzin  i dni pracy na spotkaniu wstępnym w ŚDS)

SPECJALNE WYMAGANIA:

preferowani studenci takich kierunków, jak: pedagogika, psychologia, fizjoterapia, rehabilitacja, praca socjalna; jednak mile widziani także studenci innych kierunków (posiadający doświadczenie w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi lub znajomość podstawowych zagadnień związanych z niepełnosprawnością)

DODATKOWE WYMAGANIA:

punktualność, sumienność w wykonywaniu pracy – ważne informowanie o planowanych nieobecnościach wolontariusza ze względów organizacyjnych ośrodka.

UWAGI:

w przypadku dużej grupy wolontariuszy istnieje możliwość zorganizowania spotkania szkoleniowego.

 

 

 

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
IMIENIA „SENIORA NAFTOWCA”

ADRES:

ul. Kluzeka 6;  31 – 222 Kraków

DO JAKICH FUNKCJI POTRZEBNI SĄ WOLONTARIUSZE?

Nawiązywanie stałych kontaktów z osobami starszymi, pomoc w organizowanych zajęciach.

OPIS PRACY:

Formy pracy wolontariuszy to:

- rozmowy z mieszkańcami,.

- gry świetlicowe, krzyżówki itp.

- spacery w DPS i poza,

- czytanie książek i prasy,

- pomoc w dotarciu na spotkania organizowane w ramach terapii, współpraca z prowadzącym spotkania,

- pomoc w przygotowywaniu imprez na terenie domu, udział w nich, sprawowanie opieki nad mieszkańcami w trakcie spotkań w domu  i wyjść organizowanych poza,

- drobne prace  porządkowe realizowane wspólnie z mieszkańcem w jego pokoju,

- wykonywanie drobnych prac plastycznych wspólnie z mieszkańcami,

- po okresie adaptacji zorganizowanie i prowadzenie zajęć terapeutycznych.

CZAS PRACY WOLONTARIUSZY:

Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 -17.00

Inne: w miarę potrzeb domu pomocy społecznej i możliwości wolontariuszy,

SPECJALNE WYMAGANIA:

Przede wszystkim cierpliwość, komunikatywność, umiejętność rozmawiania z ludźmi, słuchania ludzi, zainteresowanie ich życiem i problemami.

 

 

 

PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 „INSPIRACJA”

ADRES:

Ul. Śniadeckich 12b

DO JAKICH FUNKCJI POTRZEBNI SĄ WOLONTARIUSZE?

Wspomaganie w opiece nad niepełnosprawną ruchowo dziewczynką podczas jej pobytu w szkole.

OPIS PRACY:

Praca w kl. II (14 uczniów), w której oprócz w/w dziewczynki jest chłopiec z ADHD, praca ma polegać na zapewnieniu bezpieczeństwa dziewczynce, wspomaganiu nauczyciela.

POTRZEBNA LICZBA WOLONTARIUSZY:

Zależy nam, by codziennie jeden  wolontariusz był obecny w tej klasie, jeśli nie jest to możliwe dla jednaj osoby codziennie, mogą być 2-3 osoby zmieniające się w ciągu tygodnia.

CZAS PRACY WOLONTARIUSZY:

Codziennie od 8.00 do ok. 12-13

SPECJALNE WYMAGANIA:

Najlepiej studentki pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej (ale niekoniecznie), mające rozeznacie w problemach dzieci nadpobudliwych i niepełnosprawnych; opiekuńcze, miłe, obowiązkowe.

 

 

 

SAMORZĄDOWY  ŻŁOBEK NR 33

ADRES:

Kraków, ul. Żółkiewskiego 15

OPIS PRACY:

Pomoc opiekunkom dziecięcym w prac z dziećmi wieku 2-4 lata ( pomoc w czynnościach pielęgnacyjnych, w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych w grupach dziecięcych).

CZAS PRACY WOLONTARIUSZY:

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00 ( przerwa w godzinach 12:30-14:00)

 

 

 

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA

TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI
„ALF – KLUB”

ADRES:

Adres: Kraków, ul. Tyniecka 122
Dojazd: 112, 162

OPIS PRACY:

Zajęcia świetlicowe z dziećmi i młodzieżą w wieku 7 do 18 lat (niewydolne społecznie), organizowanie czasu wolnego, pomoc w odrabianiu lekcji.

CZAS PRACY WOLONTARIUSZY:

Od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-19.00

 

 

 

ŚWIETLICA „RUCZAJOWSKA PRZYSTAŃ”

ADRES:

Kraków, przy ul. Kobierzyńskiej (obok kościoła)

Dojazd: 194, 114, 124, 128, 178, 424

OPIS PRACY:

Gry i zabawy świetlicowe, organizowanie czasu wolnego, pomoc w odrabianiu lekcji.

CZAS PRACY WOLONTARIUSZY:

Od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 19.00.

 

 

 

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
DLA DZIECI Z KRAKOWSKIEGO KAZIMIERZA PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 11

ADRES:

ul. Miodowa 36, 31 – 052 Kraków

Dojazd: 3, 9, 11, 13, 32, 34

OPIS PRACY:

Zajęcia świetlicowe z dziećmi i młodzieżą, organizowanie czasu wolnego – sala gimnastyczna, sala świetlicowa do gier i zabaw, pomoc w odrabianiu lekcji – sala do odrabiania zadań i nauki.

CZAS PRACY WOLONTARIUSZY:

Od poniedziałku do piątku w godzinach  15.00-19.00.

 

 

 

ŚWIETLICA

PRZY PARAFII RZYMSKO – KATOLICKIEJ

POD WEZWANIEM ZESŁANIA DUCHA ŚW.

ADRES:
Kraków, Os. Ruczaj, ul. Rostworowskiego 13

OPIS PRACY:

Odrabianie zadań domowych, pomoc w nauce, korepetycje z języka polskiego, angielskiego, zajęcia sportowe, potrzebna osoba do prowadzenia kółka szachowego.

CZAS PRACY WOLONTARIUSZY:

poniedziałek 15:00-17:00 i/lub czwartek: 17:00-19:00

 

 

 

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA

„WESOŁE MAŁOLATY”

ADRES:

ul. Strzelców 15, 31-422 Kraków

Dojazd: 105, 136, 142, 184, 250, 267

OPIS PRACY:

Pomoc w nauce ( nauczanie początkowe, matematyka, fizyka, chemia do poziomu szkoły średniej), gry i zabawy świetlicowe, pomoc w czasie wyjazdów np. na zimowiska, wycieczki, rajdy.

CZAS PRACY WOLONTARIUSZY:

Od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-19:00

 

 

 

KLUB KARINO

ADRES: os. Chałupki, ul. Truskawkowa 4 (dzielnica Nowa Huta)

OPIS PRACY WOLONTARIUSZA:

Praca z dziećmi (prowadzenie ciekawych zabaw ruchowych, w miarę możliwości pomoc wolontariusza w prowadzeniu zabaw językowych, pomoc przy zajęciach plastycznych, wycieczkach, zajęciach i turniejach sportowych, wyjściach do muzeum, pomoc w nauce dzieciom).

GODZINY PRACY I ILOŚĆ POŚWIĘCONEGO CZASU:

Praca w godzinach popołudniowych, w miarę możliwości udział w imprezach organizowanych w godzinach wieczornych lub sporadycznie w weekendy raz lub dwa razy w tygodniu (w zależności od możliwości wolontariusza).

UMIEJĘTNOŚCI JAKIE POWINIEN POSIADAĆ WOLONTARIUSZ:

mile widziane umiejętności: znajomość języków obcych, obsługa komputera, umiejętności plastyczne, muzycze (np. gra na instrumencie), taneczne, a przede wszystkim zaangażowanie i pomoc w zajęciach klubowych. Wystarczy chociaż jedna wym. umiejętności.

 

 

 

KLUB MIRAGE

ADRES: os. Bohaterów Września 26 (dzielnica Nowa Huta)

OPIS PRACY WOLONTARIUSZA:

Praca z dziećmi, organizacja imprez, prowadzenie zespołów i inne.

GODZINY PRACY I ILOŚĆ POŚWIĘCONEGO CZASU:

Do ustalenia.

UMIEJĘTNOŚCI JAKIE POWINIEN POSIADAĆ WOLONTARIUSZ:

W zależności od tego kto się zgłosi i do jakich zadań.

 

 

 

KLUB JEDNOŚĆ

ADRES: os. Wolica, ul. Drożyska 3c (dzielnica Nowa Huta)

OPIS PRACY WOLONTARIUSZA:

Pomoc w organizowaniu imprezy np. pomoc w przygotowaniu programu imprezy, napisów, dekoracji, pomoc podczas trwania imprezy oraz posprzątanie po jej zakończeniu.

GODZINY PRACY I ILOŚĆ POŚWIĘCONEGO CZASU:

Jeden raz w tygodniu w godzinach popołudniowych przed imprezą, ilość godzin do uzgodnienia,  podczas imprezy przedpołudniem w tygodniu, w weekendy staram nie się nie robić imprez, chyba że to będą dożynki..

UMIEJĘTNOŚCI JAKIE POWINIEN POSIADAĆ WOLONTARIUSZ:

Potrzebna jest osoba chętna do pracy, czasami ciężkiej, która lubi dzieci i zabawę z nimi, jest odpowiedzialna, kreatywna i szybko nawiązuje kontakty międzyludzkie, mile widziane zdolności plastyczne, manualne.

 

 

KLUB WERSALIK

ADRES: os. Ogrodowe 15

OPIS PRACY WOLONTARIUSZA:

Pomoc wychowawcy w  zajęciach  dla dzieci w świetlicy środowiskowej (np. pomoc w odrabianiu zadań, organizacja zabaw itp., istnieje możliwość realizacji własnych pomysłów, nie tylko na świetlicy), do dekoracji klubu, pomocy przy organizacji imprez.

GODZINY PRACY I ILOŚĆ POŚWIĘCONEGO CZASU:

Świetlica działa poniedziałek – piątek 15 -18  – ilość godzin  i terminy  dostosujemy do możliwości wolontariusza.

UMIEJĘTNOŚCI JAKIE POWINIEN POSIADAĆ WOLONTARIUSZ:

Wskazane predyspozycje do pracy z dziećmi, zdolności plastyczne w przypadku dekoracji oraz zajęć plastycznych, dobra organizacja pracy oraz kreatywność, a tak naprawdę chęć do pracy oraz miłe usposobienie .

 

 

 

KLUB 303

ADRES: os. Dywizjonu 303, paw.1

OPIS PRACY WOLONTARIUSZA:

pomoc w Akademii Maluszka (zajęcia z dziećmi przedszkolnymi), pomoc w Klubie Podziemie (rodzaj świetlicy, zajęcia z dziećmi i młodzieżą szkolną), plastyk – do wykonywania dekoracji i aranżacji pomieszczeń klubowych, organizacji wystaw i wernisaży, pomoc przy organizacji imprez – wystawy i wernisaże, wieczorki literacko-muzyczne, koncerty, wieczorki taneczne „przewodnik po Krakowie”  (w tym też po Nowej Hucie) – organizacja i prowadzenie cyklu wycieczek – np. 1 raz w miesiącu.

GODZINY PRACY I ILOŚĆ POŚWIĘCONEGO CZASU:

od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 14.00 – niekoniecznie codziennie, chociaż by się przydało (zwłaszcza w środy i piątki), poniedziałki,  środy,  piątki – w godz. 15.00 – 18.00 – do uzgodnienia z instruktorem prowadzącym, wg potrzeb i harmonogramu wystaw – np. 1 raz w tygodniu  kilka  godzin (4 – 5 – pora dowolna), 1 raz w miesiącu kilka  godzin (4 – 5 – po południu i wieczorem w wybrany dzień powszedni lub do południa w sobotę).

UMIEJĘTNOŚCI JAKIE POWINIEN POSIADAĆ WOLONTARIUSZ:

Wykształcenie kierunkowe lub odpowiednie umiejętności, pomysły, „wyczucie” plastyczne i estetyczne. Kurs przewodników wycieczek (niekoniecznie), dobre kontakty z małymi dziećmi, mile widziany język angielski w stopniu umożliwiającym prowadzenie zabaw językowych dla przedszkolaczków lub/i umiejętności pozwalające na prowadzenie z nimi zajęć rytmiczno-tanecznych; życzliwość i wyrozumiałość, szerokie zainteresowania i umiejętność ich przekazu w sposób interesujący dla młodzieży (lub jakieś hobby, pasja), zainteresowanie kulturą i sztuką, chociaż podstawowe rozeznanie w temacie, utentyczne zainteresowanie naszym miastem, chęć podzielenia się nim z innymi.